مقالات

راز ندیدن اموات در خواب چیست؟

راز ندیدن اموات در خواب چیست؟

رازهایی در ندیدن خواب اموات وجود دارد که بسیاری از افراد به دنبال پی بردن به آنها هستند. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که پس از فوت برخی از افراد، چشم انتظار دیدن خواب او باشید.

اما این انتظار برای شما پایانی نداشته است. رازهایی در ندیدن اموات در خواب وجود دارد که با آگاهی از آنها، قطعا با گوشه‌ای از دنیای پر رمز و راز مردگان آشنا خواهید شد. اما چه دلیلی برای ندیدن اموات در خواب وجود دارد؟!؟ چطور می‌توان خواب برخی از اموات که برای ما از ارزش بسیار زیادی برخوردار هستند، را دید؟

در بسیاری از نقل قول‌ها، شاهد دلیل ندیدن اموات در خواب و همچنین راهکارهای مناسب برای دیدن خواب آنها، خواهیم بود. پس از خلاصی روح افراد زنده از مشغله‌های کاری و زندگی، می‌تواند با عالم ارواح گذشتگان ارتباط برقرار نماید.

همین موضوع سبب می‌شود که بسیاری از افراد بتوانند با روح اموات ارتباط برقرار نموده و آنها را در خواب خود، رویت کنند. اما برای اینکه بتوان به دلیل وجود روح گذشتگان در خواب پی برد، باید به مقدار آزاد بودن روح آنها اشاره کرد.

رازهایی در ندیدن خواب اموات

رازهای بسیار زیادی در ندیدن خواب اموات، نهفته است که در برخی از آنها به موارد خاصی اشاره شده است. در برخی از نقل قول‌ها اشاره نمودند که: خداوند متعال، روح برخی از اموات را به جهت اشتباهات و گناهان گذشته، حفظ نموده است. با عدم حضور آنها در خواب بیداران در دنیا، آبروی آنها را به نوعی حفظ خواهد شد.  

دعا برای خواب دیدن اموات

بسیاری از افراد به جهت ندیدن اموات خواب ، از راهکارهای دیگری استفاده می‌کنند. در برخی از نقل قول‌ها می‌توان شاهد دعاهای خاصی بود که تاثیر چشمگیری بر روی این قاعده خواهد داشت.

در این دعاها شما به نحوی از خداوند درخواست می‌کنید که اجازه‌ی حضور روح اموات در خواب را به شما اعطا نماید. قبل از هر چیز باید بدانید که این عمل یک مکانیسم خاص است که هیچ راه مشخصی را برای شما روشن ننموده است. اما برخی از این دعاها عبارتند از:

نقل قول از شیخ عباس قمی

به نقل از ایشان برای دیدن خواب اموات، می‌توان به سوره‌هایی نظیر: شمس، قدر، کافرون، لیل، اخلاص، ناس و فلق پناه برد. پس از خواندن این سوره‌ها، خواندن 100 مرتبه سوره‌ی توحید نیز امری تاثیرگذار خواهد بود.

حال 100 مرتبه بر پیامبر (ع) و آل او صلوات فرستاده و وضو بگیرید. در نظر داشته باشید که بهتر است به پهلوی راست خود، بخوابید. انشالله که بتوانید با روح اموات مورد نظر، ارتباط برقرار نمایید.

به نقل از شیخ طوسی و سید بن طاووس

فرد پس از گرفتن وضو قبل از خواب، به سمت پهلو راست چرخیده و تسبیحات حضرت فاطمه (س) را ذکر نماید. سپس دعای: ” اللهم انت الحى الذى لا یوصف و الایمان یعرف منه منک بدت الاشیاء و الیک تعود فما اقبل منها کنت ملجأه و منجاه و ما ادبر منها لم یکن له ملجأ ولا منجاء منک الا الیک فاسئلک بلا اله الا انت و اسئلک بسم الله الرحمن الرحیم و بحق حبیبک محمد(ص) سید النبیین و بحق على خیر الوصیین و بحق فاطمه سیدة نساء العالمین و بحق الحسن و الحسین الذین جعلتهما سیدى شباب اهل الجنة علیهم اجمعین السلام ان تصلى على محمد و اهل بیته و ان ترینى میتى فى الحال التى هو فیها” را بخواند. انشالله که با اموات مورد نظر، ارتباط برقرار نماید.

به نقل از مفاتیح الجنان

در صورت ندیدن خواب مرده و تمایل به دیدن خواب آنها، می‌توانید به مدت 7 شبانه روز به پهلوی راست خوابیده و هفت مرتبه سوره‌های توحید، شمس، کافرون، فلق و ناس را قرائت نمایید.

 

سپس دعای ” اللهم ارنی فی منامی کذا” را قرائت فرمایید. در نظر داشته باشید که به جای کلمه‌ی ( کذا ) نام فرد مورد نظر را ذکر کنید. سپس جمله‌ی  ” اجعل لی امری فرجا و مخرجا” تکرار نمایید. امید است که بتوانید خواب فرد مورد نظر را ببینید.

مرده‌ها به خواب چه کسانی می‌روند؟

آیا ندیدن خواب اموات دلیل بر عدم پاکی ما است؟!؟ آیا ارواح در برزخ نمی‌توانند با دنیای زنده‌ها ارتباط برقرار نمایند؟! چه افرادی برای حضور روح اموات در خواب آنها، انتخاب می‌شوند؟

یکی از عوامل انکار ناپذیر دنیای پس از مرگ در برخی از روایات، زیارت اهل خانه و خانواده توسط روح متوفی است. در بسیاری از بیانات ائمه، به این امر مهم اشاره شده که روح متوفی در روزهای مشخصی (مانند جمعه) به خانواده‌ی خود سر می‎‌زند.

همچنین بخوانید : آیا اموات دلتنگ می شوند؟

اما اینکه روح مرده‌ها چه افرادی را برای رفتن به خواب آنها انتخاب می‌کنند، هنوز رازی نهان و پیچیده است. لذا در صورت ندیدن خواب مرده ، نمی‌توان بر گناهکار بودن و یا بی گناه بودن افراد، اعتراف کرد.

اگر اموات از کسی ناراحت باشند، به خواب او نمی‌روند ?

آیا ممکن است یکی از دلایل ندیدن خواب اموات، ناراحتی او از ما باشد؟!؟ یکی از مواردی که باید به آن اشاره نمود این است که روح فرد متوفی، انتخاب کننده‌ی خواب بیننده نیست مگر در موارد خاص.

اگر اموات از کسی ناراحت باشند، به خواب او نمی‌روند

در بسیاری از بیانات اشاره شده است که فرد خواب بیننده به دنبال دیدن روح اموات در خواب است. گاهی برخی از اموات از مقام خاصی در عالم برزخ برخوردار هستند که می‌توانند با خواست خدا، به خواب افراد خاصی بروند. اما این امر که اموات از کسانی که ناراحت هستند به خواب او نمی‌روند، امری نادرست است.

علت نیامدن مرده به خواب فرزند چیست؟!

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، دلیل ندیدن خواب اموات به شخص بیننده و یا عملکرد او بستگی ندارد. بسیارند افرادی که خواب مرده‌ها را می‌بینند و بسیارند افرادی که کمتر خواب مرده‌ای را می‌بینند. اما بسیاری از فرزندان که پدر و یا مادر خود را از دست داده‌اند، ناراحت دوری و همچنین ندیدن خواب آنها هستند.

گاهی برخی از فرزندان به این موضوع می‌اندیشند که پدر و یا مادر از دست وی، ناراحت هستند. اما لازم است بدانید که علت نیامدن مرده به خواب فرزند به این موضوع ارتباطی نخواهد داشت. عالم برزخ و همچنین دنیای مردگان پر از رمز و رازهای نهفته است که هرگز نمی‌توان در مورد آن، انتقاداتی نمود.

لذا با توجه به درخواست بسیاری از فرزندان برای دیدن خواب والدین، راهکارهای در نهج البلاغه ارائه شده است. در بسیاری از مواقع افراد با توجه به این راهکارها، توانسته‌اند خواب والدین و یا اموات مورد نظر را دیده و به آرامش دست یابند.

اگر استغفار برای اموات بفرستیم، به خواب می‌آیند؟!

بسیاری از بزرگان علم دنیوی و اخروی برای ندیدن خواب اموات، به عرضه‌ی صدقات و خیرات اشاره نموده‌اند. یکی از موارد انکار ناپذیر پس از مرگ، حضور روح متوفی و آگاهی او از امور مختلف خانوادگی، است. یکی از مواردی که موجب دیدن خواب اموات می‌شود، فکر کردن به آنها و تقاضا کردن از خداوند برای دیدن خواب آنها، است.

با استغفار برای مردگان، می‌توان ثواب قابل توجهی را به آنها هدیه کرد. در بسیاری از روایات و حتی در قرآن کریم به طلب مغفرت برای اموات، بسیار اشاره شده است. این موضوع بیانگر اهمیت استغفار برای اموات و همچنین مورد بخشش قرار گرفتن متوفی توسط خداوند، است. در برخی از نقل قول‌ها اشاره شده است که:

با حاضر شدن بر سر قبر و همچنین قرائت سوره و دعا ، فاتحه و قدر (با توجه به آزادی عمل متوفی) می‌توان خواب او را دید. این موضوع اهمیت استغفار برای مردگان را چندین برابر می‌کند.

اگر بخواهیم اموات را در خواب ببینیم آیا باعث اذیت شدن او می‌ شود؟

قبل از هر چیز باید بدانید که درخواست دیدن اموات در خواب، اذیت آنها را در بر نخواهد داشت. اما باید در نظر داشته باشید که آگاهی از وضعیت اموات در دنیای برزخ، (به جز معصومین و ائمه) برای عموم، امری محال است. در برخی از مواقع متوفی دوست ندارد و نمی‌خواهد با کسی در ارتباط باشد.

اگر بخواهیم اموات را در خواب ببینیم آیا باعث اذیت شدن او می‌شود؟

لذا اغلب افرادی که در دنیا از اقدامات مختلف برای دیدن آنها استفاده می‌کنند، بی نتیجه خواهند ماند. اما در صورت تکرار و همچنین اصلاح نفس، می‌توان به دیدن خواب متوفی، امید بست. اغلب با توجه به آزاد بودن روح اموات، در ماه چند بار و در چند سال، به تعداد محدود، خواب آنها را دید.

راه دیدن اموات در خواب چیست؟

بسیاری از افراد از ندیدن خواب اموات در رنج و عذاب هستند. از راهکارهای ذکر شده برای دیدن خواب اموات و برقراری ارتباط با آنها، می‌‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتباط از طریق خواب صادق

(اغلب این ارتباط با اراده‌ی ارواح و یا با توجه به اراده‌ی شخص صورت می‌پذیرد. اغلب برای برقراری این ارتباط، افراد از دعاها و درخواست از خداوند، می‌توانند خواب متوفی را ببینند.)

ارتباط از طریق دادن خیرات به مرده و فرستادن استغفار

(یکی از راه‌های مناسب برای مواجه با مشکل خواب ندیدن اموات، اعطای خیرات و دریافت استغفار برای اموات است. در این صورت متوفی با آرامش و همچنین بخشش از سوی خداوند مواجه می‌شود.)

ارتباط از طریق دعا

(در نهج البلاغه و همچنین در بسیاری از نقل قول‌ها، برای ندیدن خواب اموات به برخی از دعاها اشاره شده است. به طوری که افراد می‌توانند با توجه به این دعاها و همچنین مداومت در انجام آنها، روح اموات مورد نظر را ببینند.)

بسیاری از افراد بر این باورند که ندیدن خواب مرده، دلیل بر حال ناخوش اموات و یا اعمال نادرست آنها است. وقتی که به خواب می‌روید، به نوعی وارد عالم ارواح شده‌اید. در برخی از مواقع می‌توان در این عالم با ارواح ارتباط برقرار نمود. این موضوع به عوامل بسیار زیادی مانند، خواست ارواح، آزادی ارواح، رویای صادقانه و … بستگی دارد.

جنت نوین فروشنده انواع سنگ قبر و سنگ مزار

جنت نوین فروشنده انواع سنگ قبر مرمر ، سنگ قبر گرانیت ، سنگ مزار مرمریت و سنگ مزار مصنوعی می باشد . جهت کسب اطلاع بابت خرید سنگ قبر می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۸۰۱۷۰۵ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *