نمایش 1–12 از 20 نتیجه

امروزه متاسفانه با توجه به گران شدن قیمت سنگ های مزار و با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، بعضی از افراد توان خرید سنگ مزار با قیمت بالا را ندارند از این رو به دنبال سنگ قبر ارزان و یا دسته دوم هستند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، استخراج سنگ های معدنی مناسب سنگ قبر، نسبت به گذشته چند برابر شده است. علاوه بر آن، تنوع آن ها نیز بیشتر شده است. تنوع این سنگ ها به حدی زیاد شده است که قیمت بعضی از سنگ های قبر، حدود چند صد میلیون می باشد.

خوشبختانه امروزه سنگ هایی استخراج شده اند که از آن ها سنگ های قبر با کیفیت ساخته می شوند و قیمت آن ها نیز نسبت به سایر سنگ ها مناسب تر و ارزان تر می باشد.

ویژگی های سنگ قبر ارزان قیمت

امروزه انواعی از سنگ قبر های مختلف وجود دارند. بعضی از سنگ ها همچون مرمر، پلاک، مرمریت، گرانیت و… جزو سنگ های گران قیمت هستند. اگر به دنبال سنگ قبر ارزان می باشید، می توانید سنگ های دیوریت، تراورتن، گابرو، کوارتزیت و… را خریداری کنید.

قیمت این سنگ ها نسبت به سایر سنگ ها ارزان تر و مناسب تر می باشد. سنگ قبر های ارزان از لحاظ ویژگی و خصوصیات با سنگ های دیگر تفاوت دارند. در ادامه متن ویژگی های آن ها را بیان می کنیم.

  • سنگ قبر ارزان قیمت معمولا در برابر آب نفوذ پذیر می باشد، البته بستگی به جنس خریداری شده نیز دارد.
  • بعضی از آن ها نسبت به آب نفوذ ناپذیر هستند.
  • این سنگ ها به راحتی قابل تراشکاری هستند و می توان انواعی از طرح های مختلف را روی آن ها اجرا کرد.
  • این سنگ ها به سنگ های دیگر کمتر مقاوم می باشند و در برابر ضربه های شدید، مقاومت ندارند.

نحوه نگهداری از سنگ قبر ارزان

معمولا هر نوع سنگ قبری که می خرید، نیاز به نگهداری دارد. بعضی نکات وجود دارند که اگر آن ها را رعایت کنید، طول عمر سنگ مزار افزایش می یابد.

یکی از نکات نگهداری سنگ قبر ارزان این می باشد که آن ها را رنگ کنید. رنگ مخصوص این سنگ ها، رنگ روغنی می باشد.

البته می توانید از رنگ های ضدآب نیز استفاده کنید.

یکی دیگر از نکات نگهداری آن، استفاده از اسپری براق کننده و نانو می باشد.

همچنین شما می توانید سطح سنگ قبر را اپوکسی کنید. این کار موجب نفوذ ناپذیری سنگ ها می شود.

برای برق انداختن سنگ قبر می توانید از واکس سنگ قبر استفاده کنید.

به شما توصیه می کنیم که هیچ وقت از اسید جهت شستن سنگ قبر استفاده نکنید، بجای این کار می توانید از روغن پارافین استفاده کنید که بدون ضرر می باشد.

به عنوان نکته آخر به شما توصیه می کنیم که هرچند وقت آن ها را بشویید. انجام این کار ها طول عمر آن ها را افزایش می دهد.

هنگام خرید سنگ قبر ارزان به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید سنگ قبر ارزان نکاتی وجود دارند که باید به آن ها توجه کنید.

1- قوانین قبرستان

قبل از هر چیزی شما باید با مسئول قبرستان صحبت کنید و در رابطه با قوانین آنجا سوال بپرسید. هر قبرستانی قوانین مخصوص به خود را دارد، بنابراین حتما قبل از خرید سنگ قبر، با مسئول قبرستان هماهنگی کنید.

2- رسم و رسوم خانوادگی

همچنین شما باید به عرف و فرهنگ خانواده توجه کنید و بر اساس آن سنگ قبر خریداری کنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید سنگ قبر به یاد داشته باشید، استحکام و دوام آن می باشد. سنگی را بخرید که استحکام و دوام کافی داشته باشد.

3- سلیقه بازماندگان

یکی دیگر از نکات لازم هنگام خرید سنگ مزار ارزان، توجه به رنگ آن می باشد.  در این مرحله می توانید با توجه سلیقه خود آن را انتخاب کنید.

البته به این نکته دقت کنید که سنگ های سیاه خیلی سریع گرم می شوند. در صورتی که رنگی غیر از سیاه و سفید مدنظر شما می باشد، می توانید آن ها را با استفاده از رنگ های کوره ای رنگ کنید.

همچنین هنگام خرید، به قیمت سنگ ها دقت کنید. هر فرد با توجه به تمکن مالی خود، سنگ مناسب را خریداری می کند.

خرید آنلاین سنگ قبر ارزان

یکی از دغدغه های مردم خرید سنگ قبر ارزان و مقاوم می باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت جنت نوین نسبت به سفارش این سنگ ها اقدام کنید.

در این فروشگاه انواعی از سنگ قبر ها با قیمت مناسب یافت می شوند. این فروشگاه دارای چندین سال سابقه کاری در این زمینه می باشد و شما را به بهترین شیوه راهنمایی می کند.