نمایش 1–12 از 33 نتیجه

سنگ طرح زمرد کد 130

33,500,000 تومان

سنگ قبر باغچه دار طرح کتابچه کد ۱۶۵ vip

34,500,000 تومان

سنگ قبر طرح نگین کد ۱۶۶

34,500,000 تومان

سنگ مزار برزیلی کد 133

29,500,000 تومان

سنگ مزار طرح اشک چشم کد ۱۶۹

34,000,000 تومان

سنگ مزار طرح پروانه کد 160

85,000,000 تومان

سنگ مزار طرح درنیکا کد 140 vip

36,500,000 تومان

سنگ مزار طرح زمرد کد 127

32,000,000 تومان

سنگ مزار طرح زمرد کد 146

54,500,000 تومان

سنگ مزار طرح گلبهار کد157

59,500,000 تومان

سنگ مزار طرح گلدیس کد 125

17,000,000 تومان

سنگ مزار طرح گلزار کد 113

21,000,000 تومان

معمولا پس از انجام مراسم تدفین و برگزاری مراسم ختم ، قبل از چهلم متوفی،  سنگ قبر باید تهیه شود و بر روی قبر متوفی قرار داه شود .

از آنجایی که سنگ مزار همیشه در معرض باد و باران و آفتاب قرار دارد بهتر است از سنگ با کیفیت بالا مثل سنگ قبر گرانیت استفاده شود تا یک سنگ مزار ابدی باقی بماند . اگر از سنگ ارزان و نامرغوب استفاده شود پس از گذشت یکسال و یا کمتر دچار ترک، رنگ رفتگی و … می شود .

انتخاب سنگ قبر گرانیت

سنگ مزار در همه دین ها مثل، اسلام، مسیحیت، یهودیت و… مورد استفاده قرار می گیرد.‌

سنگ قبر گرانیت از سالیان قبل برای نشان کردن و به عبارتی برای پیدا کردن قبر متوفی مورد استفاده قرار میگیرد.

بر روی سنگ مزار گرانیت معمولا اسم و فامیلی شخص متوفی، آغاز تولد و تاریخ فوت و دعا یا متنی نوشته می شود .در دهه های اخیر برای ساختن سنگ مزار بیشتر از جنس گرانیت و یا سنگ قبر مرمر استفاده می کردند.

به دلیل این که سنگ قبر دائما در معرض باد و باران، برف، نور آفتاب، سرما و گرما قرار می گیرد سنگ مزار گرانیت باید از جنس و کیفیت بالایی برخوردار باشد .

ویژگی سنگ قبر گرانیت

سنگ مزار گرانیت سنگی با منشاء آتشفشانی می باشد و باید به وسیله دستگاه های سخت بر فرآوری شود. سنگ گرانیت برای مزار  بسیار کیفیت سخت ، محکم و جلا پذیری دارد و در برابر هوا زدگی تحمل فشار بالایی دارد. سنگ مزار گرانیت از نظر ظاهری بافت یکسان و یک دست دارد.

سنگ گرانیت از نظر رنگ به ۴ دسته تقسیم می شود: سنگ مزار گرانیتی طوسی، سنگ مزار گرانیتی قهوه ای، سنگ گرانیت مشکی، سنگ مزار گرانیت قرمز.

در بین این دسته بندی ها معمولا از سنگ گرانیت خاکستری و مشکی برای سنگ مزار استفاده می شود. قیمت سنگ گرانیت با توجه به نوع کیفیت و طرح ایجاد شده بر روی آن متفاوت است. از ویژگی های مهم سنگ گرانیت این است که برای استفاده بسیار محکم بوده و قابلیت تحمل این سنگ برای حکاکی چهره و خطاطی بسیار بالا می باشد.

انواع سنگ مزار گرانیت

برای خرید سنگ گرانیت برای مزار بررسی کامل انواع آنها می باشند که ما در این بخش بطور کامل انواع سنگ گرانیت بای قبر را بررسی کرده ایم

سنگ مزار گرانیت نطنز اصفهان

در بین سنگ های مناسب قبر می توان به سنگ گرانیت نطنز اشاره کرد، این سنگ رنگی تقریبا روشن دارد و طیف رنگی آن بین طوسی، مشکی و خاکستری قرار می گیرد و تفاوت هایی در شکل ظاهری و رنگ دارد که بستگی به این دارد که سنگ از کدام معدن استخراج شده است.

قیمت سنگ قبر گرانیت نطنز اصفهان بصرفه تر است ، همچنین جزو سنگ های ارزان می باشد که می توان برای سنگ مزار از آن استفاده کرد اما به این دلیل که رگه های سفید و هاله هایی بر روی سطح آن وجود دارد معمولا نمی شود چاپ عکس لیزری بر روی آن انجام داد.

سنگ گرانیت سیمین اصفهان

از دیگر سنگ مزار گرانیت موجود در این صنعت می توان به سنگ گرانیت سیمین اصفهان اشاره کرد. این سنگ جزو بهترین سنگ گرانیت ایرانی محسوب می شود و جنسی مخملی و دانه هایی سفید بر سطح خود دارد و دارای دوام و عمر بالایی می باشد.

سنگ گرانیت مشکی سنگ تویسرکان

یکی دیگر از انواع سنگ گرانیت مشکی سنگ تویسرکان می باشد. سنگ گرانیت مشکی دارای رنگی کاملا مشکی و یک دست می باشد و رنگ پر رنگی دارد. به جرات مناسب ترین سنگ گرانیت مشکی کیفیت فوق العاده ای دارد.