نمایش 1–12 از 19 نتیجه

سنگ قبر مصنوعی از ترکیب مواد افزودنی و سنگ معدن طبیعی به وجود می آید. قیمت سنگ قبر مصنوعی به نسبت سنگ معدن طبیعی کم تر می باشد.

مقاومت سنگ مصنوعی در مقابل ضربه و خط و خش بالا بوده و می توانید با خیال راحت از آن به عنوان سنگ قبر استفاده کنید.

سنگ مصنوعی چیست؟

سنگ های مصنوعی معمولاً از ترکیب سنگ های طبیعی که در معدن وجود دارند به علاوه مواد افزودنی های پلیمری ساخته می شوند. این مواد باعث می شود که وزن سنگ قبر مصنوعی کمتر شود

بنابراین نسبت به سنگ طبیعی زود تر و راحت تر انجام می شود. موادی که در سنگ های مصنوعی به کار برده می شود باعث می شود که با محیط کاملاً سازگار باشند.

سنگ های مصنوعی از چه موادی تشکیل می شوند ؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم مواد تشکیل دهنده سنگ های مصنوعی از ترکیب سنگ های طبیعی معدن و مواد افزودنی مثل مواد پلیمری و سیمان سفید و… می باشد.

موادی که از ترکیب این موارد به وجود می آید را در قالب هایی می ریزند که نقش و نگار هایی شبیه به سنگ های طبیعی دارد و این قالب ها باعث می شوند که سنگ قبر مصنوعی جلوه ای زیبا و طبیعی داشته باشد.

به این سنگ ها دانه های اکسید آهن اضافه می کنند تا رنگ مد نظر به وجود آید. از نظر هزینه، قیمت سنگ قبر مصنوعی به نسبت سنگ قبر های طبیعی کم تر می باشد.

به این دلیل قیمت این سنگ قبر از طبیعی کم تر است که چون کار هایی که برای ایجاد سنگ مصنوعی انجام می شود بسیار آسان تر از مراحل ساخت سنگ طبیعی است.

علاوه بر این سنگ های مصنوعی طوری ساخته شده اند که می توانند وزن زیادی بر خود را تحمل کنند.

ویژگی سنگ قبر مصنوعی

موادی که در ساخت سنگ نانو یا مصنوعی به کار می رود  طوری است که می توان در مکان ها و جاهای زیادی از آن استفاده کرد مثل کار های داخل ساختمان و نمای بیرونی آن، در کف ساختمان و استفاده در پله ها.

همچنین سنگ های نانو برای ساخت سنگ مزار مصنوعی هم کاربرد دارد.  از آنجایی که قیمت سنگ قبر طبیعی به نسبت قیمت سنگ قبر مصنوعی بیشتر است می توانید از سنگ مزار مصنوعی برای پوشش دهی قبر استفاده کنید.

سنگ های مصنوعی در برابر نور، فشار و اوضاع جوی هوا مقاومت بالایی دارند که نیاز نیست خیلی از آن ها مواظبت کنید در عوض پس از نصب همانند سنگ های طبیعی می باشند. اگر قصد خرید سنگ قبر های مصنوعی را دارید سنگ های مصنوعی مختلفی را می یابید که دارای سه درجه می باشند، درجه یک آن کیفیت بسیار بالا و درجه های دو و سه از کیفیت کم تری برخوردار هستند.

سنگ قبر نانو چه مزایایی دارد؟

  • سنگ قبر مصنوعی طوری ساخته شده است که نمی توان به راحتی بر روی سطح آن خط و خش ایجاد کرد و در مقابل ضربه و خط و خش مقاومت بالایی دارد.
  • این سنگ های مصنوعی در مقابل سرما و گرما و عوامل جوی هوا مقاومت بالایی دارند
  • در بازار و صنعت سنگ قبر این سنگ سفید ترین نوع سنگ قبر شناخته می شود

سنگ قبر مصنوعی چه معایبی دارد؟

  • یکی از معایبی که این سنگ دارد این است که نمیتوان عکس متوفی یا کلا عکس را خیلی خوب و واضح روی سطح آن حکاکی کرد
  • برش دادن این سخت دشوار است و به راحتی برش نمیخورد